Закарпатський хор

Як Закарпатський хор будить Україну. Дорожні нариси

Понравилась статья? Поделитесь ею!

Зійде сонечко над Карпатами… З Вами Ірина Іваськив. По роду своєї роботи часто буваю у творчих поїздках, журналістських відрядженнях та різних медійних заходах. Після цих подорожей залишається купа нотаток та дорожних нарисів. Деякими з них буду ділитися в рубриці «Путевые заметки». Під час журналістської практики з запису аудіо інтерв’ю (mediacamp в Ужгороді) пощастило потрапити на репетицію, де якраз займався легендарний Закарпатський хор. Й досі під враженням…

Закарпатський хор

Знайомство із Закарпатським хором

Заслужений Академічний Закарпатський Народний хор – один з найстаріших мистецьких колективів України, а в самому Закарпатті це – самий старий колектив, створений в далекому 1945-му році. Тобто на наступний рік колектив відзначатиме 75 років від дня створення.

Це – колектив, який зберігає й пропагує не тільки українське мистецтво, а й мистецтво всіх національних меншин Срібної землі (і в костюмуванні, і в старовинному репертуарі, в і колоритній закарпатській хореографії, і в автентичній мові). По суті це – наочний приклад того, як різним етносам можна жити в дружбі впродовж багатьох століть.

В колективі є 3 групи: хорова, оркестрова й танцювальна. Наймолодшому учаснику колективу ще й 20 років немає, а найстаршому – за 70. Головний соліст хору – народний артист України Петро Матій (саме цього пана ми мали честь почути на репетиції), якому йде вже 76-й рік. Художній керівник колективу з 2006-го року – Наталія Петій-Потапчук.

Ось уривок з репетиція хору, на якій ми побували. Фото з сайту «Карпатський об»єктив«.

Як Закарпатський хор будить Україну

Окрім музичної діяльності, колектив займає й чітку патріотичну позицію. Колектив вже вшосте (починаючи із 2014-го року) проводить вражаючий мистецько-молитовний захід під назвою «Молитва за Україну». Це – зустріч сонця із Закарпатським хором. 24 серпня – в День Незалежності – о шостій ранку Закарпатський хор розбудить Україну.

Цього року до Закарпатського хору приєднається колектив з Латвії, який не тільки виконає свої традиційні пісні й танці, але й разом із закарпатцями буде молитися за Україну. Будуть присутні священики різних конфесій. Після цієї багатонаціональної молитви – рівно о 06:30 – залунають, пробираючи до мурах, дзвони по всьому Ужгороді.

Щороку Зустріч сонця з Закарпатським хором змінює свою локацію. В цей раз для виступу обрана площа Андрія Бачинського біля греко-католицького собору. А рівно о 06:36 (час, коли 24 серпня над Ужгородом і Закарпаттям сходить сонце) Закарпатський хор заспіває гімн України.

На згадку про відвідування репетиції хору фото репортаж від Юлії Дейн:

Хто буде в цей день в Ужгороді, не пропустіть такого дійства. Подробиці заходу можна подивитися за цим посиланням.

© Ірина Іваськів

Понравилась статья? Поделитесь ею!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

два × 3 =