День захисників

День захисників України. Конспект інформаційно-просвітницького заходу

Понравилась статья? Поделитесь ею!

Доброго ранку всім, хто захищає і підтримує Україну! 01 жовтня 2023 року в Україні святкуватимуть День захисників і захисниць України. В усіх освітніх закладах проведуть тематичні години з цього святкового приводу. В цій статті ділюсь конспектом невеликого інформаційно-просвітницького заходу до Дня захисників України.

День захисників: загальна інформація

Вступ

Доброго дня, любі діти та шановні батьки! 01 жовтня 2023 року в Україні святкують День захисників і захисниць України. Сьогодні дізнаємось про особливості цього свята.

День захисників

Мета Дня захисників

День захисників встановлений у 2014 році – у рік, коли розпочалася російсько-українська війна, яка триває вже майже 10 років до сьогодні.

Мета цього свята – гідно вшанувати загиблих захисників України та приділити достойну увагу тим, хто відстоює незалежність України зараз.

День захисників і захисниць

Ось так сьогодні вся Україна вшановувала своїх загиблих захисників. Давай і ми доєднаємося до загальнонаціональної хвилини мовчання:

Головнокомандувач ЗСУ

Хто командує армією захисників? Так, це головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний. Захисники України спростували твердження про непереможність російської армії. Захисники України не тільки стримують потужні ворожі удари, а й просуваються вперед, повертаючи українські території.

Валерій Залужний
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний

Герої України

Захисники України – справжні герої. За час повномасштабного вторгнення росії в Україну за мужність і героїзм у жорстоких боях державними нагородами відзначені майже 30 тисяч українських захисників.

Чотири свята, поєднані між собою

В один день із Днем захисників відзначають ще 3 важливі свята.

День Покрови

Одне з цих свят – це День Покрова Пресвятої Богородиці. Це – християнське свято вдячності Богородиці за захист людей. Так, як осінь покриває землю осіннім листям, так і Богородиця покриває Україну своїм захистом. До Дня Покрова закінчували всі хліборобські роботи, а після нього починався сезон сватань і весіль. Кожна наречена у день весілля покривала голову весільною фатою. А після весілля носила на голові намітку – спеціальне покривало, яке означало, що жінка вже одружена. Богородицю теж зображають з покривалом на голові та покривалом у руках. Богородиця в Україні здавна вважалась покровителькою українських воїнів. Тож недарма День захисників і захисниць присвячений до свята Покрови. Це – і її свято.

Молитва: Попросімо Богородицю про захист: Дорога Богородице, захисти наших військових і мирних людей, захисти українців, і дорослих і дітей, допоможи Україні здолати російських загарбників і здобути перемогу. Амінь.

День захисників

День козацтва

Друге свято – це День Українського козацтва. Українські козаки зробили значний внесок у встановлення незалежності України. Сьогодні в Україні діє Національна програма відродження Українського козацтва: відновлюються пам’ятки козацтва, досліджується історія та традиції козацтва, проводяться козацькі змагання й різні просвітницькі заходи. Українське козацтво бере участь у патріотичному вихованні молоді. Українські козаки дуже шанували Богородицю й багато важливих рішень приймали саме у День Покрови. Українські козаки – це теж захисники України. День захисників і захисниць – це і їх свято.

Прослуховування козацької пісні: Ось, які пісні співали українські козаки, послухай:

День УПА

УПА
Золотий хрест бойової заслуги УПА

А ще одне свято, яке відзначається разом із Днем захисників, – це День Української повстанської армії. Історично Днем заснування УПА вважається 14 жовтня 1942 року. Але упівців обов’язково вшановують разом з усіма захисниками України. Тому що воїни УПА теж відстоювали незалежність України протягом 1942-1960 років, і немало їх загинуло за Україну. Багато вулиць у різних містах України названі на честь воїнів УПА. Воїни УПА – це теж захисники України. День захисників і захисниць – це і їх свято.

А ще у першу неділю жовтня (у 2023 році цей день припадає на 01 жовтня) відзначають і День територіальної оборони, і день працівників освіти.

Ось так виходить, що День захисників вшановує не лише сучасних захисників, а й тих воїнів, які поклали своє життя на захист України ще у минулі століття.

поштова марка Богородиця
Поштова марка України, випущена до Дня захисника 2015

Про що розповідає ікона Богородиці

Ось тут, на іконі, під захистом Богородиці, ти можеш побачити українських воїнів різних епох: Князя Володимира Великого, воїна Руси, Гетьмана України Івана Мазепи в похідному військовому озброєнні, січових козаків, старшин Армії УНР в одностроях Третьої «Залізної» дивізії, козака Полку Чорних запорожців, воїнів Української Галицької Армії та Української Повстанської Армії, бійця «Самооборони Майдану», вояків добровольчих батальйонів, сучасних українських воїнів російсько-української війни. Всі українські воїни зібрались навколо постаті небесного покровителя українського воїнства Архангела Михаїла.

Ікона Богородиці
Ікона Богородиці покровительки українських воїнів

Як привітати наших захисників

В умовах російської агресії всі ми відчули важливість наших військових. Українці вдячні своїм захисникам за захист. Як ти можеш виявити свою вдячність захисникам?

  • покласти квіти на могили полеглих воїнів
  • відвідати поранених захисників у лікарнях
  • привітати листівками захисників на фронті
  • збирати захисникам на фронт посилки вдячності
  • донатити (збирати кошти) на потреби армії
  • дякувати військовим при зустрічі на вулиці
  • робити для військових різні добрі справи

У День захисника України ти можеш привітати військових, тероборонівців, ветеранів, волонтерів, медиків, еменесників та всіх, хто має відношення до захисту Батьківщини.

День захисників

Зараз ми з тобою намалюємо наших захисників-супергероїв за допомогою клітинок. Приготуй аркуш у клітинку і фломастери. Почнемо:

Завершення

Захист Вітчизни – це справа всіх українців. Тому День захисника України – це всенародне свято, таке ж значуще як День незалежності та День Конституції.

Бажаємо нашим захисникам повернутися до своїх родин живими й неушкодженими – із заповітною Перемогою. Сил, здоров’я, забезпечення усім необхідним і захисту Богородиці на кожному місці вдень і вночі! На завершення нашої зустрічі пропоную тобі заспівати разом гімн України. Дякую за увагу!

В календарі багато важливих свят. Щоб підготувати цікаві заходи до цих свят, читайте наші статті:

Понравилась статья? Поделитесь ею!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

18 + одиннадцать =