день миколая

День Миколая в Україні або Купа ідей для родинного святкування

Оглавление

Понравилась статья? Поделитесь ею!

Добрий засніжений ранок… Морозець малює на вікнах химерні візерунки, вітрини крамниць вбралися до свят – все у передчутті Різдва та Нового Року. Але початок зими для українців знаменується ще одним, не менш важливим святом. Здогадались, яким? Даю підказку: «Ой хто, хто Миколая любить…». Кожен маленький українець, затамувавши подих, очікує ранок 19 грудня, щоб знайти під подушкою подарунок від Миколая Чудотворця, все мирське життя якого було сповнене любов’ю до ближнього. Хто ж він – наш український Санта Клаус – Святий Миколай? Що переповідають про нього легенди? Як започаткувалася традиція святкувати День Миколая? Які особливинки має це свято? З Вами Ірина Іваськів і сила силенна ідей, аби створити для дітей казку, що запам’ятається на все життя.

день миколая

Легенди про дитинство Святого Миколая

Миколай – реальна людина, яку за благородні вчинки і праведний спосіб життя нарекли святою. За історичними даними Миколай народився в заможній і дуже віруючій сім’ї у 270-му році нашої ери в місті Патарі (Греція), яке сьогодні знаходиться на території сучасної Туреччини. Переповідають легенди, що він зцілив свою матір після важких пологів, а під час хрестин, у купелі, він став на ніжки і три години вклонявся Святій Трійці.

Батьки виховували сина у християнському дусі, тому, не зважаючи на багатства, хлопчик горнувся до бідних, нужденних, скривджених та калік. Він змалку щиро молився і просив у Господа справедливості, миру, добра, прощення і милосердя. Щоразу, коли хлопчик бачив якогось маленького жебрака, що плакав на вулиці, віддавав своє печиво. Бо знав, як солодко буває на душі, коли віддаєш щось, аніж отримуєш.

Як науковець Миколай став священиком

скринька

Методична порада: Розповідаючи про Миколая дітям, використовуйте цікаві педагогічні прийоми. Наприклад, напишіть 2 наступних абзаци на ватмані із пропущеними важливими фразами. Слова-підказки напишіть на карточках, складіть у скриньку, попросіть дітей по черзі діставати із скриньки одну карточку і прикріплювати її у підходяще за змістом місце в тексті. Потім всі разом прочитайте текст з уже вставленими словами.

Коли не стало батьків, 17-річний успадкував родинний маєток, проте вирішив пожертвувати його нужденним. По легенді, Миколай усіляко допомагав бідним тайно вночі, адже робив це не для власної слави.

Миколай захоплювався наукою, і, воліючи присвятити себе науці, переселився до міста Мира. Але саме в цьому місті його дядько-єпископ висвятив Миколая у священники. Там він встиг зробити чимало справ, про які і досі пам’ятають: визволяв полонених, рятував невинних від смертної кари, неодноразово рятував бідних на суші та в морі.

Слова-підказки для карток: юнак, нужденним, тайно вночі, не для власної слави, наукою, священники, справ.

Прийом із скринькою можна повторити і для озвучування інших частин тексту, тільки скринька вже повинна виглядати по-іншому – так буде цікавіше.

Надприродне обрання Миколая єпископом

Якось архієпископу у видінні нічному явилось, що новим єпископом має стати перший чоловік, який зранку ступить на поріг церкви. Цією людиною виявився Миколай.

У свою чергу, Миколай (якому на той час йшов 55-й рік) розповів, що йому теж наснився дивний сон-видіння: Христос передав йому святе Євангеліє, а Божа Мати – єпископський омофор. Прокинувшись, він вирішив піти до церкви, щоб зрозуміти дивину сну. Так у 325-му році городяни обрали Миколая єпископом.

Численні добрі справи не тільки за життя

Усе своє життя Миколай своїми молитвами зцілював недужих, сліпих і калік. Він втихомирював бурі на морі, гасив пожежі, охороняв від напастей, був покровителем мандрівників у путі, а також усіх тварин – диких і свійських. Господь покликав його до Себе у 342 році. Але щось дивне постійно відбувалось і після його смерті.

Його тіло довго залишалося нетлінним. У церковних рукописах збереглися записи про те, як люди зцілювались, стоячи біля його тіла у кафедральному храмі Італійського міста Бар.

Як Миколай врятував… китайця у Харбині

святий миколайНеймовірна історія трапилась в китайському містечку Харбині на початку ХХ століття. У той час місто було населене емігрантами, які привезли із собою і повісили на вокзалі велику ікону Миколи Чудотворця.

Ранньою весною у вокзал вбіг раптом мокрий з голови до ніг китаєць. Він впав ниць перед іконою і протягував до неї руки. Виявилося, що він ішов через річку по крижаній поверхні. Але крига місцями була слабкою, і бідолашний чоловік провалився. Його затягувало течією під лід. Крижана вода сковувала рухи. Навколо ні душі. Смерть була просто неминучою. У передостанню мить чоловік згадав, як іноземці просили допомоги у якогось старця, чиє зображення висить на вокзалі.

– ­Старець з вокзалу, старець з вокзалу, врятуй мене! – були останні слова китайця.

Потім він знепритомнів. Прийшов до тями на другому березі й кинувся до вокзалу дякувати Святому за неймовірне спасіння. Отож Микола Чудотворець допомагає всім людям, які звертаються до нього з молитвою.

Харківська легенда про появу свята Миколая

А Ви знали, що на честь Святого Миколая названо українське місто Миколаїв?

На Харківщині записана така легенда про святого Миколая:

«Їхав собі чоловік повз болото і застряг. Попросив допомоги у Касяна, але той дуже спішив до Бога і страшився забруднитися. Наступним йому зустрівся Микола Чудотворець. Він теж спішив до Бога, але пройти повз біду не зміг. Миколай допоміг мужикові витягти воза з багнюки, хоча сам замастився. Коли Святий Миколай прийшов до Бога, Бог запитав, чому він так запізнився і забруднився. Микола Угодник пояснив причину. Бог зрозумів, що повз нужденного проходив і Касян, але не допоміг. Тоді Бог вирішив назначити святому Касяну святкувати його день 1 раз на чотири роки – 29 лютого, а святому Миколаю – щороку по 2 дні: 22 травня, коли мощі святого були врятовані від осквернення турками, та 19 грудня, коли Господь покликав його до Себе.»

Як називають Миколая в різних країнах

Святкувати День Святого Миколая почали іще в середньовічній Німеччині, де батьки дарували дітям одяг, ласощі, іграшки та шкільне приладдя. Звідти звичай розповсюдився до Польщі, а з неї, скоріше за все, і перейшов в Україну.

Дати святкування у різних вірах різняться. Так, наприклад , у західній католицькій церкві День Миколая відзначають 6 грудня (за старим календарем), а в православній – 19 грудня (за новим календарем). Чи думали Ви колись над тим, звідки з’явилися всі оті Діди Морози та Санта Клауси? Першим був Миколай. Назва «Санта Клаус» – це дослівний переклад слів «Святий Миколай». Й усі інші назви також є перекладом: Святий Микулаш, Нікулдень, Сінтер Клаас і т.д. У радянському просторі слово «святий» було не до вподоби – так з’явився Дід Мороз – замінник Миколая, бо будь-яке релігійне святкування було у той час заборонено.

Чому Святий Миколай залишає подарунки?

Існує притча, за якою Миколай вирішив допомогти трьом сестрам, з якими через бідність ніхто не хотів брати шлюб. Він підкинув їм вночі невеличкі мішечки з золотом, які впали у шкарпетки, що сохнули біля камінної труби.

З того часу й донині слухняні діти отримують вранці Миколаєві подаруночки. А неслухняним бешкетникам Миколай насипає у шкарпетки вугіллячко – як натяк на важливе правило: аби отримати щось тепле для себе, бажано самому бути теплішим. В деяких країнах замість вугілля кладуть камінці або різки.

«У дитячий край щасливий

Йде весела вість:

Бо коником білогривим

Їде з неба гість!» А. Лотоцький

день миколая

Хто постійно супроводжує Святого Миколая

Методична порада: Супроводжуючих Миколая (віслюк, янголята, ягнята, кінь) можна відгадати по малюнках, по загадках або через гру в слова.

За сучасними легендами, вірним супутником Чудотворця є віслюк сіро-сріблистого окрасу, який допомагає Миколаю розвозити подаруночки. В багатьох країнах вірять, що саме прадід того віслюка привіз Ісуса до Єрусалиму.

В Австрії, Чехії, Словаччині, Хорватії та інших країнах вважають, що Миколая супроводжують не тільки янголята або ягнята, що вказують Святому, які діти були слухняними, а й чортенята, які розповідають про непослухів та намагаються вкрасти мішок з подарунками.

А от в Роттердам (Нідерланди) він  щороку припливає на човні з Іспанії, у місто він в’їжджає на коні (якого звати Амеріго), тримаючи у руці єпископську палицю. Ні, це не вигадка. Малеча там справді чекає Миколая, залишаючи біля вхідних дверей до блиску начищені чоботи для подарунків і кошик з морквинами і соломою для коня.

Як День Миколая відзначають у різних країнах

 • В Італії День Миколая святкують 6 грудня з гучними гуляннями і подарунками не тільки дітям, але й нареченим.
 • У Польщі дітки готують для подарунків білі шкарпетки або біле взуття. Миколай приходить в одязі єпископа із золотим посохом.
 • Албанці розпочинають святкування 5 грудня, запалюючи свічки. О 12 годині родина сідає за стіл із смаженим ягням і вітає одне одного словами «Щоб Святий Миколай допомагав тобі!».
 • У французьких містах проходять щорічні святкові процесії з «Миколаєм» попереду. Часто в цих процесіях зображають ще одного героя – привида з різками для неслухняних дітей.
 • Діти в Нідерландах вчать до свята багато віршиків, бо всі вважають, що ті віршики написав сам Миколай. Традиційні ласощі на Миколая – вершкові льодяники або шоколадки у вигляді ініціалів дитини.
 • В Нідерландах і сусідніх країнах Миколай пливе на кораблі, а потім пересідає на коня. В Англії, Німеччині та європейських країнах Миколай пересувається на віслюку. В Норвегії та Америці святитель приїжджає на у санях з оленями або на… козі. А в Україні в Миколая «транспорту» немає – він просто спускається з неба до кожної дитини.

день миколая

Які прикмети на Миколая вбачають землероби

Звісно, люди з нетерпінням чекали цього дня. Особливо землероби, які уважно слідкують за погодою у цей день:

 • якщо на Миколая видався занадто теплий день – що ж, зима буде лютою
 • цілий день іде сніг – врожай пшениці у майбутньому році буде відмінним
 • сніг лежить протягом дня – до швидкої відлиги, випаде іній – на врожай хліба
 • якщо дощить – добрим буде врожай капусти, огірків, городини і озимини
 • скільки на день Миколая снігу, стільки й трави буде на Миколу теплого (22 травня)

Давнішні українські традиції святкування

В Україні День Миколая дуже поважають, тому ще у давнину сформувались певні традиції. Вони збереглися і до наших часів. Як українці зазвичай святкували цей день?

 • Напередодні свята старалися переробити усю роботу по хаті, щоб весь святковий день присвятити молитві і добрим справам.
 • Дітлахи заздалегідь писали листи до Миколая: перераховували свої добрі справи, вибачалися за погані та просили подарунок.
 • Всі до початку свята старалися віддати усі борги і знайти, якщо було можливо, примирення з ворогами (братчини – обряд примирення).
 • В цей день укладали угоди, бо всі вважали, що у таке важливе свято ніхто не буде обманювати і шахрувати.
 • У самий День Миколая загадували найзаповітніше бажання і молилися, щоб воно неодмінно здійснилося.
 • Господині варили кутю і частували нею гостей, подаючи страву із медом і пивом, аби солодко жилося у наступному році.
 • Господар окроплював домашню скотину свяченою водою і просив у молитві оберігати її та всю сім’ю від лиха: «Дай, Боже, добрий рік, щобись худібонька здорова була, та й я з Тобою, ще й зі своєю жоною».
 • Українці вважали, що на День Миколая першим у хату має зайти «показник» (людина, що першою заходить до хати чи на подвір’я): або сам господар, що порав худобу, або інша людина, але обов’язково добра та хазяйновита.
 • Найчастіше усі сватання відбувалися до Різдва. Тому на Миколая дівчата, які готувалися піти під вінець, перебирали свої скрині із приданим, діставали рушники, чекаючи сватів, і молилися за достойних чоловіків.
 • Весь день по всіх містах і селах відбувалися народні розваги: катання на санчатах, коляда із спеціальними колядками на Миколая, танці та пісні, змагання музикантів-скрипників.

печиво миколайчики

Сучасні особливості святкування Дня Миколая

У наші дні кожне місто України прагне створити на День Миколая чудо для діточок:

 • організовують хатинки-приймальні Святого Миколая, де дитинка може розповісти Чудотворцю про свої бажання і отримати солоденькі подаруночки
 • у палацах культури проводять казкові вистави та концерти, на центральних площах відкривають новорічні ялинки (зазвичай це роблять саме на День Миколая)
 • влаштовують яскраві ярмарки куті, уздовж яких прогулюються цілими родинами, зупиняючись деінде, аби скуштувати смачної куті

А ще 19 грудня українці традиційно відвідують дитячі будинки, аби влаштувати діткам свято: готують дитячі вистави, концертні номери, смаколики і подарунки. Миколай рано лишивсь сиротою, тому й допомагає усім сиротам. На Миколая йдуть також у хоспіси до стареньких, у лікарні до тяжкохворих, у госпіталі до поранених. В цей день також організовують багато благодійних заходів для практичної допомоги бідним. Бо в знак вшанування добрих справ святого Миколая 19-го грудня започаткований і Міжнародний день допомоги бідним.

Як створити казковий настрій у хаті

 • розвісити шкарпетки біля каміну або під вікном
 • прикрасити ялинку і розмалювати вікна сніжинками
 • власноруч виготовити гірлянди і розвісити скрізь по хаті
 • приготувати особливе печиво для дітей у вигляді «миколайчиків», зірочок та янголів

день миколая

Який же Миколай без подарунків?

Чим пахне зима? Дивом! Адже в ній все казково! В. Дронов

Щороку у святковий ранок 19-го грудня дитина мріє побачити диво і знайти у шкарпетці (чи в панчохах, чи у взутті) омріяний подарунок. Миколай може залишати подарунки під подушкою, або біля подушки, або біля ліжка, або під ялинкою, або біля дверей, або біля каміну, або на балконі (в Іспанії), або на підвіконні (в Німеччині).

Якщо ви з дитиною напередодні писали листа до Миколая, тоді батькам залишиться… просто виконати це бажання. В іншому разі доведеться підключати уяву, аби догодити малечі. Зазвичай обирають щось корисне, цікаве і бюджетне.

Солодощі

Це – найпопулярніший подарунок у цей день. Можна придбати цілі набори святкових смаколиків або створити щось своїми руками і з любов’ю.

Іграшки

Безпрограшним варіантом будуть і іграшки. Зазвичай у іграшкових магазинах очі розбігаються, але завжди можна підібрати щось влучне саме для своєї дитини.

Книги

Для найменшеньких можна підібрати цікаві розмальовки, дошкільнята будуть у захваті від яскравих енциклопедій, а школярам підійде книжка про фантастичні пригоди або про динозаврів.

Розвиваючі ігри

Щоб розвивати уяву або творчі таланти дитини, підійдуть пазли і конструктори, шашки і шахмати, доміно і лото, ігри з картами, набори юного експериментатора, все для малювання та ліпки.

Одяг чи взуття

Якщо хочете подарувати дитині щось необхідне з одягу, то зробіть акцент на яскравих речах. Наприклад, щось модне і стильне з новорічною тематикою.

Подарунок дорослим

Це свято пробуджує у душі дорослого дитину, і тому подарункам, переліченим вище, вони будуть радіти не менше.

день миколая

В які ігри погратися з дітьми на Миколая

Переповідають, що святий Миколай любив спостерігати за дітьми, які сміялися і гралися. Тому не забудьте включити ігри до своїх сценаріїв.

Гра «Це все я!»

Дітки доводять свою вихованість та чемність, щоб догодити Миколаю. Ведучий задає запитання. Якщо малята згодні, то відповідають хором: «Це все я, це все я, це компанія моя», а якщо не згодні – мовчать.

 • Хто співає, веселиться і роботи не боїться?
 • Хто із вас, таких хороших, на каток іде в галошах?
 • Хто із вас, скажіть лишень, знає віршів і пісень?
 • Чи багато у цей час невмивак посеред нас?
 • Хто із вас, скажіть лишень, на зарядці день у день?
 • Хто найбільш із вас зумів з річки виловить корів?
 • Хто пройти ладен півсвіту, Миколая щоб зустріти?

Гра «Морква для віслюка»

Розповісти діткам, що в святого був помічник – віслючок. Треба нагодувати віслюка – зібрати для нього 2 кошики морквин. Дітей розділити на 2 команди. Викласти на старті 2 купи моркви, а в кінці дистанції виставити кошики для збору. Беручи морквину з купи, дитина повинна сказати «будь ласка», а кладучи її в кошик – «дякую». Переносити моркву теж треба у цікавій формі:

 • три стрибка на правій нозі, три стрибка на лівій
 • наколоти морквину на виделку і перенести до кошика
 • котити моркву ногами по підлозі

Естафета закінчується, коли одна з команд перенесе усю свою моркву до кошика.

Гра «Зірка з неба впала»

Обираються 3 учасника. Упродовж 1 хвилини треба буде зібрати з підлоги якомога більше зірок. Збирати можна лише ті зірки, на звороті яких написані добрі якості (зірки з поганими якостями не чіпати). Виграє той, хто за 1 хвилину назбирає більше зірочок.

Гра «Добрі справи»

Коли ведучий покладе дитині у руки сніжинку, треба назвати 3 добрі справи, які дитина зробила напередодні свята.

Гра «Поросятко»

Треба буде підготувати невеличку рожеву подушку з наклеєним п’ятачком і оченятами. Діти передають поросятко під веселу музику. Коли музика зупиняється, дитина, яка тримає поросятко, декламує вірш про зиму чи Миколая і отримує за це приз. Після цього гра продовжується.

Методична порада: В іграх-вікторинах раджу використовувати круглі фішки: з малюнком подарунка для правильних відповідей і з малюнком різки для неправильних.

картки для гри
Фішки для гри

Методична порада: Дидактичні ігри можна виготовити самим. Намалюйте ковдри із зірочками. Гра полягатиме у тому, щоб по черзі брати із стопки карточок «одну ковдру», рахувати зірочки на ній й обирати фішку з відповідним числом. На фішках намалюйте різні подарунки від Миколая. Так кожна дитина зможе зібрати колекцію подарунків. Замість фішок можна видавати й справжні дрібні подаруночки.

Загадки до дня Святого Миколая

Тільки холодніше стало,
Їх на руки повдягали.
Це не сукня, не спідничка,
Гріє руку… (Рукавичка)
З неба падають пушинки,
Наче зірочки… (Сніжинки)
Влітку коні спочивають,
Взимку діточок катають,
Коні ці не просять їжі,
Хто ж вони, звичайно… (Лижі)
Він легкий, неначе пил,
З неба він летить без крил,
Наче мох, м’який-м’який,
І холодний, і блідий.
З’їсть його весною сонце.
Хто скоріш вгадає – що це? (Сніг)
Цей святий вночі прийде,
Подарунки покладе.
В грудні зустрічі чекай.
Звуть святого… (Миколай)

Висловлювання про зиму для настрою

Високо-високо в небі у ту ніч можна почути срібні дзвіночки – то на санчатах їде святий Миколай. Їдуть санчата поміж зірочками, переїжджають із хмарки на хмарку, дзвоники ніжно дзвонять, а старий місяць весело посміхається. Він знає, що в цю ніч всі мусять бути щасливі! І ті, що роблять подарунки, і ті, кому їх роблять. Бо найбільше щастя в житті – це робити добро. Н. Наркевич

 • Коли сильний мороз, люди стають теплішими один до одного. М. Жванецький
 • Якби не було зими, весна не здавалася б нам такою прекрасною. Анна Бредстріт
 • Прикрась ялинку, забудь всі образи, частіше обіймай тих, хто для тебе дорогий, і головне – пам’ятай, що грудень – це і є маленькі зимові чари. А. Полярний

зима ялинка

Вірші про Миколая для дошкільнят

Через поле, через гай
Йде до діток Миколай.
У білесенькій торбинці
Він для всіх несе гостинці.

Від Святого Миколая
Я даруночка чекаю,
Не стулю всю нічку очі,
Бо який він знати хочу.

Мій Святенький Миколаю,
Приходи скоріш, благаю.
Я до тебе помолюся
І тихенько пригорнуся.
Щастя дай моїй родині
І коханій Україні!

Вже зима мете снігами,
Вкрилась льодом гладь ріки,
Не сидиться коло мами –
«Ой, пустіть нас на санки!
Ми у парк на річку підем,
Ми подивимось у гай,
Чи сюди до нас не їде
З неба в гості Миколай.

Він ходить від хати до хати,
Питається мами і тата:
– Чи є у вас чемна дитина,
Дівчатко мале чи хлопчина?
Для кожного має в торбинці
Найкращі у світі гостинці.

День Миколая у сучасній поезії

Зверніть увагу на вірш про сучасних дітей і свято Миколая, який написала Галина Заболотна з Тернопільщини. Думаю, з цього твору може вийти пречудова колективна декламація, або навіть і віршована сценка.

У небі, небі темному,

Де ходить Миколай,

Листів вже назбиралось,

Хоч в вогнище скидай.

А в тих листах написано

Мільйони побажань,

За голову хапається

Старенький бородань.

Колись в молитві радісній

Прохали дітлахи

отримати цукерочки,

ведмедики, ляльки,

Чи пряника, чи коника,

чи книжечку, чи м’яч,

Тепер таке прохають всі,

Що хоч сідай і плач.

Данилко он, з Тернополя,

замовив гіроборд,

І це серед замовлень ще

Далеко не рекорд.

Прохає Настя лялечку,

Таку, немов жива.

І у старця небесного

Сивіє голова.

Бо він пройшов крамницями –

Отетерів від цін.

Та ж народити справжню

Дешевше буде всім.

В листі від Олі-скромниці –

Якийсь магічний ЛОЛ,

«І ноутбук» – дописано.

Старець за валідол.

Тут просить Вітя Леґо,

Наталя Чічілав,

Олежик дрон потужний

Для себе забажав.

Іринка хоче епла,

Не старшого, ніж «шість»,

Сашко – боксерську грушу,

щоби зганяти злість,

Ігорчик про навушники

Фірмові попросив,

«Щоб не якась дєшовка» –

в листі наголосив.

Олеся хоче шубку

(і ляльці, і собі),

І золоті прикраси,

і пірсинг на губі,

Василько просить тачку,

щоб їзили батьки…

Поставили задачку

Старому малюки…

І журиться старенький

на хмарці крижаній,

Ніяк не зрозуміє,

коли відбувся збій.

Чи, може, сам і винен,

бо тупо завтикав,

Коли літ з 20 тому

він скромність роздавав.

І діти виростали,

Батьками стали всі,

Не вміють відмовляти

Ні дітям, ні собі.

І просять в Миколая,

без міри, ще і ще,

І забувають часом,

З чого почалось все.

Коли на перше місце

Велична і свята

Ставала дуже скромно

Сердечна доброта.

Коли святий Микола

Від себе відбирав,

А всім нужденним, бідним

У скруті помагав.

У небі, небі темному,

Де Миколай живе,

Великий жовтий місяць

Усміхнено пливе.

І старець посміхається,

Багато бачив він…

Листи згрібає жменями –

розпалює камін.

Йому старому й мудрому,

Все видно ізгори.

Він знає – тільки вибрані

отримують дари.

Пісні і мультфільми на день Миколая

Збірка пісень на День Миколая:

 • «Я нечемним був у школі» (наприкінці збірки є караоке-версія)
 • «Боже, яка краса!»
 • «Пісня про гриби» (цю пісню можна цікаво пов’язати з нинішніми карантинами)

Слова і музика: Захар Клименко «Миколай» (плюсовка, а нижче – караоке-версія):

«Ой, хто, хто Миколая любить?», виконує: Марічка

«Ходить по землі Святий Миколай»

Слова і музика: Леся Соболевська

Співає: Мая Негребецька та ансамбль «Співограй»

«Миколай, Миколай, ти до нас завітай! (Вже надходить ніч чарівна)»

Ще одна збірка пісень на День Миколая:

 • Пісня «Ой, хто, хто Миколая любить?» (виконує: Марічка)
 • Пісня «Миколай», слова та музика: Руслан Грех, виконує: вокально-хоровий ансамбль «Панночка»
 • Пісня «Завітай, Миколай!», виконують: Левко Дурко, Оленка Грех, Лідія Кучка
 • Пісня «Я нечемним був у школі»
 • Мультфільм «Пригоди Левчика та його друзів», автор сценарію: Галина Андрусів (цей мультфільм можна зіграти і вживу – як сценку на святі)
 • Пісня «Виглядаю Миколая», слова і музика: Наталія Антонич, виконую: Юлія Солтисяк
 • Пісня «Вже на небі світлий місяць»
 • Пісня «Ой, хто, хто Миколая любить?» (тут більш молодіжний варіант)
 • Пісня «Миколай», слова: Олена Дерваль, музика: Ігор Білик, виконує: Сашенька Ціва
 • Пісня «Святий Миколай», слова: Анна Канич, музика: Віталій Кобринович, виконує: зразковий гурт «Родзинка» (керівник: Оксана Шаповал)
 • Текст листа до Миколая (також можна використати десь у сценці)

А ще відшукайте в Інтернеті:

 • Авторська пісня «Миколай Бородатий» (виконує: Тарас Чубай та український рок-гурт «Плач Єремії»)
 • У 2018-му році вийшов у світ прекрасний сімейний фільм режисера Семена Горова «Пригоди Миколая».

Сценарії свята різних авторів і жанрів

За цими посиланнями Ви знайдете цікаві сценарії на День Миколая. Можливо, дещо в них Вам захочеться змінити, але у Вас буде вже хороша основа для допрацювання заходу так, як бачите його Ви.

Ідеї для творчої діяльності своїми руками

Методична порада: Зазвичай діти малюють чи роблять поробки  із задоволенням. Але щоб направити їх у русі свята, запитайте їх: Яким ти уявляєш собі Миколая? Поміркуйте про це разом з дітьми, і лише потім приступайте до творчої діяльності.

печиво миколайчики

Хоч Миколай і народився в Греції, його вшановують і православні, і католики і навіть мусульмани та язичники. Велике дивовижне свято Миколая Чудотворця святкується у багатьох куточках світу. Щороку Миколай радує діток своїми подарунками. Бажаю, щоб Миколай заглянув і у Ваш будинок: нехай у Вашій оселі панує святковий настрій та дитячі захоплення від подарунків. Нехай і дітки, і дорослі отримують неймовірне задоволення від добрих справ протягом усього року! Готуйте чобітки для подарунків побільше, а то все може і не влізти!

© Ірина Іваськів

Понравилась статья? Поделитесь ею!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − 7 =