різдвяні прикраси

У нас неодмінно буде Різдво! І воно буде найкращим! Різдвяні прикраси в українському стилі

Понравилась статья? Поделитесь ею!

Страшним видався 2022-й рік для українців. Під обстрілами відбувся наш Великдень. В укриттях ми відзначали і Трійцю, і День Подяки, і День Миколая і всі інші дорогі для нас свята. На жаль, Різдво своє і Новий рік ми теж під обстрілами зустрінемо (ось і зараз, поки пишу цей абзац, сталося 4 вибухи десь зовсім поруч). Але й під кулями ми святкуватимемо своє воєнне Різдво. У бомбосховищах і в окопах, у госпіталях і коридорах холодних і темних квартир. Ми не зможемо, як раніше, зустрітися на Святвечір всіма родинами, бо розкидало наші родини по світу. А в когось немає вже рідних. І домівки з різдвяною ялиночкою теж немає. Та у нас неодмінно буде свято! І воно буде найкращим! Бо життя наше тут і зараз! Бо Христос ся рождає і для України! І Різдво цьогорічне в українців буде жовто-блакитним. В цій статті поділюсь ідеями, як прикрасити свій простір (де б він не був) на Різдво, — різдвяні прикраси в українському стилі.

Різдво в Україні
Різдво в Україні 2022. Автор: Іриней Юрчук

М’яка іграшка Кролик Калуш

Наближається рік кролика. Тому цьогоріч майстри виготовляють так багато іграшок і прикрас, основою яких є зайці та кролики. Одягніть цих звіряток в українські одежки. Чудовим доповненням буде і знаменита рожева калуська шляпа. Ці звірята можуть бути великими і мініатюрними, «хлопчиками» та «дівчатками», «дідусями» та «дітками». З них можна скласти цілі родини.

Якщо слідкувати за щорічним зміненням звірят Вам не прийнятно, адаптуйте цю ідею під виключно християнські змісти. Наприклад, одягніть в український одяг і калуські шляпи різдвяних янголят.

кролик калуш

Різдвяна коза

Часто колядники і щедрувальники ходять з так званою різдвяною козою – спеціальною лялькою, пародійно-гумористичним казковим персонажем, від імені якого можна було викривати у виставах гостро-соціальні проблеми суспільства (так, щоб за це голову не відтяли). У слова різдвяної кози українці вкладали серйозні смисли і послання, які небезпечно було проговорювати в інші способи.

Вистави здебільшого і починалися звертаннями до кізки: мовляв, кізочко, розкажи, що в світі діється. І коза, ховаючись за гумором і дитячістю, починала свою оповідь.

«Кізонько-лебедонько, стань на порозі на одній нозі, – ввійдеш до хати, будемо скакати… Гоцки, гоцки!»

Виготовляли різдвяних кіз у стилі мотанок, використовуючи тканини зі старих скринь і запасів. Ляльку прикріплювали на довгій палиці – різдвяному посоху. Мотаючи ляльку, додавали любові й молитви. Сьогодні майстрині виготовляють кізок у вигляді теплих подушок на свята.

Якщо з християнської точки зору різдвяна коза Вам не до вподоби, виготовляйте різдвяний посох із віфлеємською зіркою. До неї можна буде додати українських стрічок, квіточок, колосся, кетягів калини тощо.

різдвяна коза

Вишиті різдвяні прикраси

Якщо любите вишивку, прикрасьте свято стильними прикрасами, вишитими хрестиком у традиційних українських червоно-чорних кольорах. Такі прикраси можна використовувати не тільки як ялинкові іграшки. Це – і елементи для гірлянд на стіни, вікна, люстри, брелки на сумки, оздоблення суконь, кулони і брошки, висюльки на різдвяні віночки, декор на столі.

Різдвяні прикраси з бісеру

Тільки-но гляньте, як обплела бісером новорічні кульки херсонська майстриня Валентина Карначова. Її вироби з бісеру в українському стилі:

різдвяні прикраси

різдвяні прикраси

різдвяні прикраси

Різдвяне плетиво з бісеру в українському стилі ще однієї майстрині Галини Зубарєвої з м. Горішні Плавні. Чудові різдвяні котільони:

поробки з бісеру

тризуб з бісеру схема

Ідеї для різдвяних ялинок

Якщо справжньої хвойної красунечки не буде можливості встановити, можна викласти ялинку з дрібних сувенірів, ялинкових іграшок, сніжинок, бантиків, наліпок, тризубчиків, сердечок з побажаннями ЗСУ, долоньками з біблейськими віршами для молитви, конвертів із секретами.

різдвяні прикраси

Подивіться, як переможно виглядає новорічна ялинка у Берліні. Для прикрашання знадобилися лише синьо-жовті прапори.

різдвяна ялинка
Різдвяна ялинка в Берліні 2022

А ось ще одна прекрасна ідея – скласти різдвяне деревце з дитячих малюнків, з листів до Христа, до Миколая, до захисників.

різдвяні прикраси

Дідухи в українському стилі

Це – не просто різдвяні прикраси, це – чудова альтернатива ялинки. Дідух – це старовинний колядний сніп, уславлення українського хліборобства, молитви за новий врожайний рік і згадування небожителів роду, бо вони – теж частина сім’ї, і українці дбайливо бережуть пам’ять про своїх рідних.

дідух

Малий Ісус народився в стайні, де для тварин було заготовлено соломи, аби уберегти їх від холоду. Там, у яслах на соломці, і вклала Марія сповите Дитя. З тих часів і живе традиція на Святу вечерю встеляти підлогу в хатах сіном та встановлювати на почесному місці дідух, як символ затишку та тепла.

Дідух можна оздобити українськими елементами декору або просто поставити на рушнику.

дідух

Ось які дідухи плете пан Василь Герус із с. Волиця. Його дідухи і раніше на майданах дух наш зміцнювали, і протягом усієї російсько-української війни на передову до захисників наших передавалися. Адже Різдво має бути в кожного українця!

український дідух
Василь Герус с. Волиця зі своїми дідухами

Ідеї для різдвяних чобітків

Чудовою прикрасою можуть стати різдвяні чобітки. Під ялинкою, на каміні, на столі, на підвіконні, на дверях чи стінах.

різдвяні чобітки

Немає часу їх шити, просто намалюйте чобітки на стіні, на дошці, на ватмані, на обоях. Прикрасьте стікерами з побажаннями.

різдвяні чобітки

Композиції з вушних паличок

Маєте запаси вушних паличок, зробіть зимові композиції на підносах, дощечках, гофрованому картоні. Так можна вибудувати цілі міста на підвіконні, устромивши в будинки українські прапори, обклавши подвір’я білою тканиною, шматочками вати чи серветок, гірляндами тощо.

поробки з вушних паличок

Контурні пласкі композиції

Завжди святково виглядають контурні різдвяні витинанки малих і великих розмірів. Малі витинають з паперу, картону, цупких тканих, а великі випилюють з листів фанери. Якщо витинаєте Йосипа і Марію із Святим Немовлям, спробуйте прикрасити хлів в українському стилі, підкреслюючи, що Христос народився і для України теж.

шопка

У цьому ж стилі витинанки можна виготовити і мініатюрні дерев’яні тризуби на різдвяні ялинки.

різдвяні прикраси

Ось які значки в українському стилі можна виготовити у якості різдвяних прикрас.

українські значки

Друзі, ми вистоїмо! У нас неодмінно буде Різдво! І воно буде найкращим! Розкажіть мені у коментарях, які різдвяні прикраси в українському стилі виготовляєте Ви.

© Ірина Іваськів

Гайда робити різдвяні прикраси? Ще більше ідей для цього у наших статтях:

Понравилась статья? Поделитесь ею!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

четыре + 14 =