Сценарий праздника «Посвящение в первоклассники»

Сценарий праздника «Посвящение в первоклассники» для музыкальной школы

Понравилась статья? Поделитесь ею!

Ошалелые от новых впечатлений первоклассники и их родители постепенно входят в ритм школьной жизни. И хотя выпотрошенные семейные бюджеты ещё долго будут восстанавливать целостность привычного денежного круговорота (такое впечатление, что дочку не в первый класс отправили, а замуж выдали)… И хотя первоклашки наши искренно не понимают, зачем идти в школу 2-го сентября, ведь они уже сходили туда 1-го… И хотя для родителей началось уморительное соревнование, кто лучше лепит, рисует, клеит… Всё потихоньку налаживается. Праздник первоклассника на 1 сентября выдохнули, а тут – нате Вам – посвятить дитё в первоклассники надо ещё и в музыкальной школе. Это чтоб оно на всю жизнь запомнило, как надо было… ценить садик. Привела своего первоклассника на музыку. Учительница в полуобморочном состоянии, волосики дыбом, глазки квадратные: – Ирина Васильевна, мне надо родить сценарий праздника «Посвящение в первоклассники»… И чтобы приурочить к Международному Дню Музыки… И чтобы к Дню Учителя тоже… И чтобы концерт в сценарии был… И чтобы весело, но не очень… (Да, учителей старой закалки вовлечь в игру не просто, ни один мускул на их лицах не дрогнет в улыбке). І щоб українською мовою… (Я розумію її, в Інтернеті українською мовою сучасних і цікавих сценаріїв не так вже й багато, а перекласти всі ці музичні загадки та віршики на українську – справжня проблема, якщо ти не поет). – Добре, – кажу, – давайте «народжувати» Ваш сценарій… ))) В цій статті поділюсь цим конспектом – може, комусь знадобиться. Сценарій простенький, але це – краще, ніж нічого, правда? І російськомовні мої читачі теж зможуть скористатися сценарієм як шаблоном, переклавши його за допомогою Гугл перекладача.

Сценарий праздника «Посвящение в первоклассники»

Сценарий праздника «Посвящение в первоклассники»

В музичних школах «Посвята в першокласники» проводиться наприкінці вересня – на початку жовтня, так, щоб і День Музики увагою не обійти, і вчителів з їх професійним святом привітати. Так що встигнемо підготуватися. )))

Посвята в першокласники в загальноосвітній школі відрізняється від подібного заходу в музичних школах. Там і більше часу є на підготовку, і більше можливостей. Там свята перетворюються на масштабні заходи з театральними постановками, запрошеними гостями, танцями, піснями, клоунами тощо. В музичніх школах організувати таке дійство часто немає можливості. Тому я не раджу братися за сценки і складні декламаційні блоки. Підбирайте для сценарію прості номери, на підготовку яких не потрібна буде велика кількість репетицій. А от прикрасити приміщення можна: слова «Посвята у першокласники», гірлянди з прапорцями, нотки, що звисають з люстр тощо.

Я б привітала присутніх інакше, але вчителька музики взмолилася, щоб початок чемний був, щоб і фраза «її величність Музика» в привітанні була (дуже директор просила), і «править бал». Звичайно, відобразимо будь-які побажання і примхи. )))

Привітання

Добрий день, шановні батьки, учні та гості нашого свята! Сьогодні у (назвіть своє місто, надалі я просто ставитиму багатокрапку) музичній школі править свій бал іі величність Музика! Чарівна сила мистецтва об’єднала всіх шанувальників прекрасного. Музика – невід’ємна частина людського життя, без неї людина не проводить жодного дня. Ми з вами чуємо музику повсюди. Вона наповнює наші серця щоденно. Сьогоденний урочистий захід у нашій музичній школі присвячений одразу трьом святам, яким саме – дізнаємося трохи згодом. А зараз дозвольте провести невеличкий екскурс у минуле, коли створювалася в нашому місті ДМШ № … .

Сценарий праздника «Посвящение в первоклассники»

Історія музичної школи

Наша … музична дитяча школа заснована у 19…-му році. Тоді вона була філіалом … музичної школи. А з 19…-го року заклад отримав статус самостійної музичної школи № … . Цього року школі виповнилось … років! Але ж насправді школа набагато старша од цього віку.

Школа має свою особисту історію, свої традиції і свої досягнення. Вона виховала вже понад … юних талантів! Й зупинятися на досягненому не збирається! Бо щороку приходять до школи нові першокласники. Ось і цього року … нових учнів розпочали навчання зі щирим бажанням присвятити своє життя її величності Музиці! Ось вони – наші нові зірочки, схвильовані й поважні. Привітаймо їх! (Оплески)

Для ваших дітей у школі працює … музичних відділка, якими керують досвідчені педагоги, майстри своєї справи. Знайомтеся:

 1. Фортепіанний відділ (завідуюча: …)
 2. Оркестровий відділ (завідуюча: …)
 3. Теоретичний відділ (завідуюча: …)
 4. може, в вашій музичній школі відділків більше

А керує всім цим галасливим багатством наша шановна пані Директор – … , яка надихає весь педагогічний колектив на сумлінну працю та музичне виховання підростаючого покоління. (Якщо пані директор захоче, надайте їй слово).

Сценарий праздника «Посвящение в первоклассники»

Блок 1 Міжнародний День Музики

Що ж, аби зібратися сьогодні на такий урочистий захід, ми мали 3 поважні причини. Й одна з цих причин – Міжнародний День Музики! Ми не можемо пропустити таку славетну подію, бо всіх нас Музика пов’язала між собою. І сьогодні в нас є нагода насолодитися музичними номерами наших вихованців. Й першими заспіває нам … . Зустрічайте!

Виступ когось з учнів (викладач: …)

Музичні загадки про нотки

Ті загадки, які є в Інтернеті, мають просто жахливий український переклад. І дуже всі вони різні. То ж намагалася переробити загадки так, щоб і за переклад не соромно було, і щоб в єдиному стилі загадки були, і щоб підказки всі загадки мали, бо навряд чі хто з першокласників встиг уже ті нотки визубрити. Я б не збільшувала кількість загадок – вважаю, що цих загадок досить.

Пусто ластівки гніздо

Відгадаєм нотку … (До)

Осінь грає свою роль

Відгадаєм нотку … (Соль)

Вітер голосно оре

Відгадаєм нотку … (Ре)

Вкрилась золотом земля

Відгадаєм нотку … (Ля)

Парасольку ти візьми

Відгадаєм нотку … (Мі)

Ми сідаєм у таксі

Відгадаєм нотку … (Сі)

Дощик лагідний стиха

Відгадаєм нотку … (Фа)

 

Музичні загадки про інструменти і виступи вихованців

Пропоную концертні номери змішати з загадками. І концерт жвавіше пройде, і представляти виступи зручніше буде, і загадки не набриднуть.

Зубки білі, є педаль,

Дуже схожий на рояль.

Піаністом кращим скоро стану,

І заграю вам на … (Фортепіано)

Виступ когось з учнів на фортепіано (викладач: …)

Ллється дивний голосок,

Є в ній кінський волосок,

Відгадайте без помилки:

То лунають звуки … (Скрипки)

Виступ когось з учнів на скрипці (викладач: …)

Сім доріжок в неї є,

Кожна голос подає,

Як заграє, тануть хмари.

Як же звать її? … (Гітара)

Виступ когось з учнів на гітарі (викладач: …)

Що за гість прийшов у дім?

Скільки ґудзиків на нім!

Всіх гармонік капітан

Щоки роздува … (Баян)

Виступ когось з учнів на баяні (викладач: …)

Від гармоніки родився,

З піаніно подружився,

Дружить і з баяном теж,

Роздува міхи без меж,

Звук лунає вище крон –

То співа … (Акордеон)

Виступ когось з учнів на акордеоні (викладач: …)

Як зворушливо все грає,

Звуки диханням знімає,

І тендітна, і лілейна –

Всіх розрадить дивна … (Флейта)

Виступ когось з учнів на флейті (викладач: …)

Струнами вона дзвенить,

Тремоло її летить,

Давня, славнозвісна й добра

Звеселяє діток … (Домра)

Виступ когось з учнів на домрі (викладач: …)

Музичні і ритмічні ігри

Рухливих ігор в сценарій не вставиш, бо свято зазвичай у невеличкому приміщенні проходить. Але зовсім без ігор не можна! Музичні ігри – як раз те, що потрібно. І весело, і корисно!

 • «Ноти в словах»: зміст гри полягає в тому, щоб віднайти нотки, які заховалися в словах. Спочатку підбирайте прості слова: земЛЯ, гнізДО, деРЕво, крапЛЯ, ФАта, МІмоза, ФАра, СОЛЬфеджіо, такСІ, моРЕ та інші. А потім включайте в гру більш складні слова, де заховалося дві нотки: поМІДОри, ДОМІк, ДОЛЯ, РЕМІнь та інші. Слова можна просто вимовляти, а можна показувати написаними на карточках (але тоді не віділяйте склади великими літерами). Можна вручати дрібні призи тим, хто першим відповідає. Зовсім маленьким учням при необхідності можна брати допомогу залу.
 • «Хлопалки» (цю гру детально описала в цій статті, постарайтеся залучити у гру і батьків, і вчителів)
 • Майте про всяк випадок ще одну-дві нескладні веселі музичні гри із мінімумом наглядностей

баянист

Блок 2 День Вчителя

Ще однією причиною зібратися сьогодні є День Вчителя! Як же ж не привітати тих, хто буде виховувати наших Моцартів і Шопенів?

Вірш для вчителів

Вірш не знаю, чий, трохи, вибачте, відредактований (якщо хтось знає прізвище автора, напишіть у коментарях).

Учителю, ім’я я твоє святе –

Ти з нами скрізь, у будні і у свято.

З тобою і сміливість в нас росте,

Від тебе в нас тепла й добра багато!

Свята твоя і праведна дорога,

І йдеш ти тим шляхом чимало літ!

Ти – справжній Майстер, Вчитель ти від Бога!

Хай і до тебе добрим буду світ!

Хоч маєш долю часто нелегку,

Та серце долю вибрало таку.

Учителем не кожен може бути,

Не кожен може серцем говорить…

Учитель лише той, хто вміє чути.

Він окрилить і доброму навчить.

Тендітну душу ласкою зігріє,

Добринками він нивоньку засіє.

Він вміє щиро цілий світ кохати

Й себе усього дітям віддавати.

У мирі й щасті, вчителю, живи,

І нашу путь, мов зірка, освіти!

Якщо встигнете залучити до декламації учнів, буде добре (роздайте їм по 2-4 рядки). А навіть якщо ні – самі віразно зачитаєте вірш (і всі подумають, що так і треба було). )))

гитарист

Блок 3 Посвята у першокласники

В Інтернеті для такого дійства є багато клятв. Але так мені оте слово «клятва» не до вподоби, якесь, вибачте, гіпер-комуняцьке. Пропоную замінити його на більш сучасне й адекватне – урочиста обіцянка.

А третьою причиною зібратися сьогодні є… наші першокласники! Це свято в першу чергу – для вас! Сьогодні ми дамо з вами урочисту обіцянку. Перед своїми вчителями, перед своїми батьками, перед самими собою ми пообіцяємо добре навчатися в музичній школі. Це – важливо зробити. Знаєш, чому? Можливо, твої друзі будуть весь свій вільний час проводити за комп’ютером чи смартфоном, а тобі треба буде вчити гами. Можливо, твої друзі допізна гасатимуть на вулиці, а тобі треба буде вчити гами. Можливо, твої друзі будуть дивитися мультики, а тобі треба буде вчити гами. І щоб не оволоділа тобою печалька, тобі допоможе ця обіцянка. Вона придасть тобі сили, організує твій день, і день за днем буде вести тебе до твоєї мети. Хтось так і буде до 40 років гратися смартфоном, а ти напишеш музику до нового фільму, або виступатимеш в міжнародних оркестрах, або виграєш Х-фактор. То ж, підводься. Давай я буду промовляти слова цієї обіцянки і робити зупинку після кожного речення. А ти, якщо згоден, будеш казати «Обіцяю». Почнемо?

Обіцянка першокласників

Всі нотки і ключі запам’ятати (Обіцяємо)

Уроки ні за що не пропускати (Обіцяємо)

«Дванадцятки» й «десятки» заробляти (Обіцяємо)

Про інструмент музичний вчасно дбати (Обіцяємо)

Щодня на ньому твори й вправи грати (Обіцяємо)

У хорі разом з усіма співати (Обіцяємо)

Сміливо на концертах виступати (Обіцяємо)

І вчителів своїх не забувати (Обіцяємо)

Блок 4 Заключна частина

Вручення медалей і подарунків

Пропоную закупити в канцтоварах картонні медальки «Найкращому музиканту», в них є отвір для просування стрічок. Коштують вони недорого (близько 1,5 грн.). У якості подарунків можна закупити прості олівці, нотні зошити, солодощі з музичніми назвами.

Чим можна закінчити свято першокласника?

 • Виступ когось з старших учнів або вчителів
 • Фото сесія першокласників (можна з батьками)
 • Декілька приємних побажань на виході з приміщення

А зараз під гучні оплески проводжаємо наших юних музикантів у новий світ Музики! Хай їм щастить! А ми будемо свідками того, як вони зростатимуть й набиратимуться музичного досвіду! (Не забудьте включити відповідну до свята музику).

Сценарий праздника

Заключение

Вот такой получился сценарий праздника «Посвящение в первоклассники». На скорую руку. Если Вам поручили провести такой праздник, и у Вас тоже волосики дыбиком, этот сценарий выручит. И время Ваше сэкономит. И нервы. Распечатайте сценарий праздника «Посвящение в первоклассники», вложите в красивую папочку, чтобы не пришлось учить его, проговорите его с папкой в руках несколько раз, чтобы хорошо в нём ориентироваться, – вот и всё! Идёмте радовать детей!

© Ирина Иваськив

Что ж, адаптируем сценарий праздника «Посвящение в первоклассники» под себя. Просмотрите ещё несколько наших статей. Возможно, у Вас появятся новые идеи:

Откуда взялась музыка? Когда она появилась на земле? Зачем она нужна? Какой голос у Бога? Как были устроены музыкальные школы при скинии? Какие музыкальные инструменты первые люди использовали для богослужений? Как первые люди записывали музыку? Что Библия говорит о музыке? Если вас когда-нибудь интересовали подобные вопросы, смотрите Библейские уроки музыки на нашем канале в Ютубе.

Понравилась статья? Поделитесь ею!

2 thoughts on “Сценарий праздника «Посвящение в первоклассники» для музыкальной школы

 1. Ирина! Спасибо вам огромное! Сценарий супер! Очень выручили! Еще раз СПАСИБО!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three + 10 =